وزير راه‌وشهرسازي به درخواست دكتر جلالي، دستور داد تا در صورت اجراي بزرگراه حرم‌تاحرم، اين پروژه از كمربندي شاهرود عبور كند. 

به گزارش سایت خبری- تحلیلی شاهرودنیوز نشست بررسي مشكلات بخش راه وشهرسازي شهرستان‌هاي شاهرود و ميامي امروز (دوشنبه 18 آبان ماه) در نشست مشترك دكتركاظم جلالي نماينده مردم شاهرود و ميامي در مجلس و دكتر عباس آخوندي وزير راه و شهرسازي پيگيري شد.
دكتر جلالي در اين نشست كه با حضور حسن احمدی نوری معاون ساخت و توسعه آزادراه‌هاي شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل کشور، عليرضا محفوظي معاون حقوقی و امور مجلس وزارت راه و شهرسازي، سيد عبدالمجيد نژاد صفوي مديركل راه و شهرسازي استان سمنان، محمدرضا هاشمي معاون استاندار استان سمنان و فرماندار شاهرود، احمدقاضي فرماندار ميامي و جمعي از اعضاي شوراي اسلامي و شهرداران منطقه برگزار شد با اشاره به مشكلات كشور در حوزه مسائل اقتصادي و تسري آن به اجراي پروژه هاي عمراني و پرداخت مطالبات پيمانكاران تصريح كرد: مدتي است در شهرستان شاهرود شايعه اي مطرح شده است مبني براينكه بزرگراه حرم تا حرم با فاصله 35 كيلومتري از شهرستان شاهرود عبور خواهد كرد.

نماينده مردم شاهرود و ميامي در مجلس با بيان اينكه حيات اقتصادي برخي از شهرها به راه وابسته است خاطرنشان كرد: همانطور كه گفتم اين خبر بيان شده در حد شايعه است چرا كه از گردنه آهوان تا سبزوار هيچ گونه مطالعه اي تاكنون انجام نشده است كه بخواهيم بيان كنيم كه اتوبان حرم تا حرم با فاصله 35 يا 45 كيلومتري شاهرود عبور مي كند.

دكتر عباس آخوندي وزير راه و شهرسازي در اين نشست، گفت: به وجود دكتر جلالي در مجلس شوراي اسلامي افتخار مي‌‌كنيم چراكه ايشان يكي از نمايندگان خوب و ملي كشور است.

وي افزود: دكتر جلالي همواره به مسائل ملي كشور همچون برجام و موضوعات مركز پژوهش‌هاي كشور حساس هستند.

عضو هيات دولت، تصريح كرد: اميدوارم در مجلس آينده شخصيت‌هايي مانند دكتر جلالي را داشته باشيم چراكه وجود چنين افرادي، نياز توسعه‌ كشور است.

وي ادامه داد: در مورد موارد و درخواست‌هاي مطرح شده تلاش مي‌كنيم تا همه آنها اجرايي شود.

دكتر آخوندي خاطرنشان كرد: اميد است در شرايط فعلي همانگونه كه رهبر معظم انقلاب فرموده‌اند با همدلي پيش برويم و به يكديگر كمك كنيم.

وزير راه و شهرسازي، تاكيد كرد: حتما در بحث‌هاي پس از برجام اتفاقات روشني در كشور رخ  خواهد داد.

حسن احمدی نوری معاون ساخت و توسعه آزادراه‌هاي شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل کشور در اين نشست تصريح كرد: در خصوص آزادراه حرم تا حرم بايد بگوييم كه در اين پروژه تنها مسير قم ـ گرمسار و فاروج تا مشهد انجام گرفته است و تاكنون هيچ گونه مطالعه اي در خصوص ادامه اين مسير و ساخت آزاد راه حرم تا حرم و يا تامين سرمايه گذار آن صورت نگرفته است.

وي افزود: البته در صورت انجام مطالعات آزادراه حرم تا حرم مطمئن باشيد هيچ گاه شهرهاي مهم، توريستي و تاثيرگذار همچون شاهرود و دامغان از مسير اين آزادراه حذف نخواهند شد.

آزاد راه حرم تا حرم از كمربندي جنوبي شاهرود عبور مي‌كند

احمدي نوري ادامه داد: هدف ما اين است كه آزاد راه حرم تا حرم از قطب هاي شهري همچون شاهرود عبور كند. حتي نظر ما اين است كه در صورت انجام مطالعات آزاد راه حرم تا حرم، اين مسير از كمربندي جنوبي شهرستان شاهرود عبور كند.

معاون ساخت و توسعه آزادراه‌هاي شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل کشور افزود: اگر قرار باشد آزاد راه حرم تا حرم مطالعه و سرمايه گذاري آن تامين شود بدون ترديد كمربندي جنوبي شاهرود نيز جزء آن قرار خواهد گرفت.

محمدرضا هاشمي فرماندار شاهرود در اين نشست با تشكر از پيگيري ها و اقدام مناسب دكتر جلالي و دكتر آخوندي در خصوص جلوگيري از تغيير نام راه آهن شمال شرق از نگاه ويژه وزير راه و شهرسازي به شهرستان شاهرود تقدير كرد.

وي افزود: يكي از مهمترين مطالبات مردم شاهرود از وزرات راه و شهرسازي در خصوص آزادراه حرم تا حرم است كه اميد است به زودي محقق شود.

مهندس احمد قاضي فرماندار شهرستان ميامي در اين نشست با تشكر از برگزاري اين نشست از تلاش هاي دكتر جلالي و وزير راه وشهرسازي در خصوص پيشبرد پروژه هاي عمراني و زيرساختي در شهرستان ميامي تقدير كرد.

وي افزود: از اينكه دستور اجراي پروژه جاده ميامي به جيلان صادر شده است از شما متشكرم. و درخواست ديگر مبني براينكه در كيلومتر 12 اين جاده ايستگاه راه آهن فعال تر شود را داريم.

فرماندار شهرستان ميامي با اشاره به اينكه بيش از90 درصد مردم در ميامي به شغل كشاورزي مشغول هستند خاطرنشان كرد: اميد است تا در طول مسير جاده اصلي اين شهرستان به دليل رفاه حال كشاورزان يك زيرگذر در آن احداث شود.