مسئول اجرایی برنامه سفیران غدیر در شهرستان شاهرود از آغاز عملیات اجرایی این برنامه با پیام غدیر، نماد حاکمیت عدل و فضیلت خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از شاهرود به نقل از روابط عمومی ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان شاهرود، احمد حسین‌پور اظهار داشت: بعد از برگزاری جلسات مختلف همفکری برای برگزاری هر چه باشکوه‌تر این برنامه و همچنین برگزاری جلسات ستاد بزرگداشت واقعه غدیر در شهرستان شاهرود، اقدامات اجرایی این برنامه آغاز شد.

مسئول فرهنگی اجتماعی ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان شاهرود در ادامه بیان کرد: انتخاب کارگردان هنری، تعیین بازیگران و نقش‌های اصلی برنامه، دعوت و استفاده از ظرفیت‌های پیشکسوتان و فعالان هنر تعزیه‌خوانی در شهرستان و برگزاری جلسات تمرینی و آماده‌سازی امکانات لازم برای اجرای برنامه از اقدامات انجام‌شده است.

حسین‌پور با اشاره به ابتکارات و خلاقیت‌های انجام‌شده در برنامه سفیران غدیر در سال جاری بیان کرد: خلاقیت و ابتکارات اساسی هم در شکل اجرا و هم در محتوا برنامه ایجاد شده که آن را نسبت به برنامه‌های سال‌های گذشته متمایز کرده است.

مسئول اجرایی برنامه سفیران غدیر در شهرستان شاهرود گفت: این ابتکارات توسط کارگردان هنری برنامه، حسین گلپایگانی انجام شده؛ تسطیح و آماده‌سازی محل برگزاری برنامه، ایجاد برکه غدیر و جانمایی و کاشت نخل‌های دکور برنامه با همکاری شهرداری شاهرود و شرکت برق شاهرود، شناسایی و هماهنگی برای احشام موردنیاز برنامه، هماهنگی با اسب‌سوران و شترسواران محلی و همچنین امکانات لازم جهت انتقال آنها به محل برنامه و انجام تمرینات لازم از دیگر اقدامات این ستاد است.

حسین‌پور ضمن تشکر از همکاری دستگاه‌ها و نهادهای اجرایی، نیروهای نظامی و انتظامی و هیئت‌های تعزیه‌خوانی شاهرود در اجرای برنامه اظهار داشت: تمام امکانات و شرایط لازم برای یک اجرای برنامه شاخص و اثرگذار فراهم شده است و با عنایت خداوند متعال و توجه خاص امیرالمؤمنین (ع) برنامه سفیران غدیر به‌خوبی در روز جمعه، دهم مهرماه رأس ساعت 14:30 در جنب حرم شهدای گمنام این شهرستان برگزار می‌شود.